Ny AI-drevet gratis værdiansættelsesløsning for enhver virksomhed i verden. Upload et PDF-regnskab for at få en øjeblikkelig rapport med tilpassede prognoser, kreditscore, konkurssandsynlighed og centrale nøgletal. Prøv gratis nu →
- Få en AI‑drevet værdiansættelse eller kreditrisikorapport på kun 2 minutter
- Få rapporter for enhver virksomhed i verden med regnskab på ethvert sprog
- Upload et PDF‑regnskab og få en øjeblikkelig rapport med tilpassede prognoser, kreditscore, konkurssandsynlighed og centrale nøgletal
STAMPE+STAMPE ApS — Kreditvurdering og finansielle nøgletal
Kreditvurdering
Oplysninger om virksomheden
Om STAMPE+STAMPE ApS
STAMPE+STAMPE ApS (CVR-nummer: 28125836) er en virksomhed fra KØBENHAVN. Virksomheden havde en bruttofortjeneste på -761,1 kDKK i 2025. Driftsresultatet var -761,1 kDKK, mens nettoindtjeningen var 3436,5 kDKK. Virksomhedens rentabilitet målt ved afkastningsgrad (ROA) var 2,5 %, hvilket kan betragtes som svagt, og egenkapitalforrentning (ROE) var 1,7 %, hvilket kan betragtes som svagt. Egenkapitalandel, en nøgleindikator for soliditet, lå på 85,7 %, et niveau, der kan betragtes som meget godt, hvilket betyder, at størstedelen af aktiverne er finansieret af egenkapital. STAMPE+STAMPE ApSs likviditet målt ved quick ratio var 6,6 hvilket er på et meget højt niveau. Det indikerer, at virksomheden udviser exceptionel finansiel stabilitet og har et betydeligt overskud af likvide aktiver i forhold til sine kortfristede forpligtelser.
Finansielle oplysninger
Se regnskabetBruttofortjeneste (kDKK)
Driftsresultat (kDKK)
Rentabilitet
Soliditet
Nøgletal (kDKK)
Se regnskabet2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Volumen | |||||
| Nettoomsætning | |||||
| Bruttofortjeneste | - 476,96 | 161,04 | - 668,05 | - 763,65 | - 761,12 |
| Driftsresultat | - 476,96 | 161,04 | - 668,05 | - 771,65 | - 761,12 |
| Nettoindtjening | 29 227,11 | -22 426,15 | 16 849,78 | 16 489,31 | 3 436,50 |
| Egenkapital i alt | 192 648,70 | 170 222,56 | 187 072,34 | 198 561,65 | 198 971,65 |
| Balancesum (aktiver) | 224 530,55 | 198 341,42 | 217 476,32 | 230 621,64 | 232 131,07 |
| Nettogæld | - 186 312,80 | - 146 594,93 | - 163 163,92 | - 167 054,35 | - 161 771,04 |
| Rentabilitet | |||||
| Driftsresultat-% | |||||
| Afkastningsgrad (ROA) | 18.1 % | 4.3 % | 11.8 % | 9.3 % | 2.5 % |
| Egenkapitalafkast (ROE) | 16.0 % | -12.4 % | 9.4 % | 8.6 % | 1.7 % |
| Investeringsafkast (ROI) | 18.4 % | 4.4 % | 11.8 % | 9.3 % | 2.5 % |
| Economic value added (EVA) | -10 468,39 | -10 790,32 | -10 562,14 | -11 591,51 | -12 287,59 |
| Solvens | |||||
| Egenkapitalandel | 85.8 % | 85.8 % | 86.0 % | 86.1 % | 85.7 % |
| Gearing | 13.0 % | 16.4 % | 15.5 % | 15.7 % | 16.6 % |
| Relativ nettogældsætning % | |||||
| Likviditet | |||||
| Likviditetsgrad 1 | 6,8 | 6,7 | 6,8 | 6,8 | 6,6 |
| Likviditetsgrad 2 | 6,8 | 6,7 | 6,8 | 6,8 | 6,6 |
| Kontanter og likvide midler | 211 425,47 | 174 494,66 | 192 154,09 | 198 253,37 | 194 784,22 |
| Effektiv udnyttelse af kapital | |||||
| Debitoromsætning i dage | |||||
| Nettoarbejdskapital % | |||||
| Kreditrisiko | |||||
| Kreditvurdering | AA | A | A | AA | AA |
Visualisering af variabler
Deltagere
Virksomheder i samme branche
- Virksomhedsoplysninger
- Økonomiske data
- Kreditrisikodata
- Alle 400.000+ danske virksomheder
- Professionelle kreditrapporter
- Lav dine egne estimater for enhver virksomhed
- Værdiansættelse
- Alle 400.000+ danske virksomheder
- Se instruktioner
... og mere!
Ingen registrering er nødvendig.