Fandt du ikke den virksomhed, du ledte efter? Vores fulde system indeholder alle danske virksomheder, inklusive omfattende kreditrisikorapporter. Registrer dig her for at komme i gang.

Du kan finde tekst- og videovejledninger her, der forklarer, hvordan du bruger vores system.

Kaminski Holding ApS

CVR-nummer: 41938765
Tankedraget 7, 9000 Aalborg
mkaminski@outlook.dk

Kreditvurdering

Oplysninger om virksomheden

Officielt navn
Kaminski Holding ApS
Etableret
2020
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Industri
  • Expand more icon64Pengeinstitut- og finansieringsvirksomhed undtagen forsikring og

Om virksomheden

Kaminski Holding ApS (CVR-nummer: 41938765) er en virksomhed fra AALBORG. Virksomheden rapporterede en nettoomsætning på -0,1 mDKK i 2022, hvilket er et fald på -246,1 % i forhold til året før. Driftsresultatprocenten var dårlig med 0 % (EBIT: -0,1 mDKK), mens nettoindtjeningen var -99,1 kDKK. Virksomhedens rentabilitet målt ved afkastningsgrad (ROA) var -149,5 %, hvilket kan betragtes som dårligt, og egenkapitalforrentning (ROE) var -214,7 %, hvilket kan betragtes som dårligt. Egenkapitalandel, en nøgleindikator for soliditet, lå på -75,2 %. Dette indikerer, at virksomhedens gæld overstiger værdien af dens samlede aktiver, hvilket udgør en betydelig finansiel risiko. Kaminski Holding ApSs likviditet målt ved quick ratio var 0 hvilket er på et meget lavt niveau. Virksomheden er i en ustabil finansiel situation, hvor dens likvide aktiver er betydeligt mindre end dens kortfristede forpligtelser. Denne alvorlige likviditetsmangel kan føre til økonomisk nød og true virksomhedens driftsmæssige kontinuitet.

Finansielle oplysninger

Se regnskabet

Bruttofortjeneste (kDKK)

Driftsresultat (kDKK)

Rentabilitet

Soiditet

Nøgletal (kDKK)

Se regnskabet
20212022
Volumen
Nettoomsætning56,00-81,83
Bruttofortjeneste49,00-93,08
Driftsresultat49,00-93,08
Nettoindtjening49,00-99,14
Egenkapital i alt89,00-10,14
Balancesum (aktiver)111,003,34
Nettogæld17,001,63
Rentabilitet
Driftsresultat-%87.5 %
Afkastningsgrad (ROA)44.1 %-149.5 %
Egenkapitalafkast (ROE)55.1 %-214.7 %
Investeringsafkast (ROI)46.2 %-172.0 %
Economic value added (EVA)49,00-89,76
Solvens
Egenkapitalandel80.2 %-75.2 %
Gearing19.1 %-22.0 %
Relativ nettogældsætning %39.3 %-15.7 %
Likviditet
Likviditetsgrad 11,20,0
Likviditetsgrad 21,20,0
Kontanter og likvide midler0,60
Effektiv udnyttelse af kapital
Debitoromsætning i dage
Nettoarbejdskapital %8.9 %15.7 %
Kreditrisiko
KreditvurderingBC

Visualisering af variabler

Afkastningsgrad (ROA):-149.5%
Vurdering: 0/100
-20%
0%
4%
11%
24%
60%
Egenkapitalandel:-75.2%
Vurdering: 0/100
-1%
21%
50%
81%
99%
100%

Virksomheder i samme branche

Build time: 2024-07-12T11:31:30.432Z

Prøv den fulde version af vores system gratis
Bankruptcy risk visualization example

... og mere!

Ingen registrering er nødvendig.